Kto do mnie dzwonił

przez | 8 stycznia, 2022

Gdy nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, często nie wiemy, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, bo obcy nam jest numer, który wyświetla się na ekranie. Zwykle chcemy odkryć posiadacza obcego numeru, więc sięgamy po komórkę, a wtedy rozmowa często się urywa. Możemy mimo tego w inny sposób odkryć dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobić?

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania ksiąg z numerami, bo one już od dawna nie spełniają swoich funkcji. Dobrze zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni znajdziemy już specjalne portale wirtualne, które interesują się wyłącznie numerami – odkrywają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy więc na tego typu stronę i potem wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są uzupełniane nie jedynie przez swoich twórców, bo również przez normalnych ludzi. Oni oceniają numery telefonów, piszą, do kogo one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My także możemy pisać komentarze o różnorodnych numerach, aby w pewnym sensie pomóc innym osobom. Z pewnością warto to robić właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, postarajmy się po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być posiadaczem danego numeru, więc musimy tylko skorzystać z tych stron. Czyńmy to za każdym razem, jeśli zaczniemy się wahać, czy powinniśmy spokojnie odbierać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.