Co wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu sukienki na wesele

przez | 16 kwietnia, 2022

W internecie można znaleźć niekończącą się ilość wskazówek na temat doboru odzieży do figury. Prawda jest taka, że nie powinno się nikogo sprowadzać do jednego kształtu ciała. Powodem jest to, że bardzo niewielu z nas pasuje do jednej kategorii, a jeśli chodzi o sukienki na wesele widać to jak na dłoni. Choć artykuł ten będzie bazować na schematycznych kształtach sylwetek – będzie brać też poprawkę właśnie na to, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi.

Dobór sukienki na wesele do sylwetki – nie ograniczaj się do uniwersalnych schematów

Tak, ogólny „kształt” można opisać jako jabłko, gruszka, odwrócony trójkąt itp., ale zawsze jest to bardzo wąska definicja i nie daje pełnego obrazu. Na przykład – kobietę, która ma widocznie zarysowaną talię, ramiona i biodra technicznie można nazwać klepsydrą. Jednak ta sama kobieta może być wysoka i mieć mały biust – przez co daleko jej będzie do sukienki na wesele przeznaczonej dla typowej klepsydry. Tak więc rekomendowane podejście do parowania sukienek z typami ciała polega na rozbiciu kształtu sylwetki i spojrzeniu na ich proporcje.

Na jakie pytania o sylwetkę powinnaś sobie odpowiedzieć przed wyborem idealnej sukienki na wesele?

  • Czy masz wąskie czy szerokie ramiona?
  • Czy Twoje ramiona są szersze lub węższe niż biodra?
  • Jaki masz wzrost?
  • Jak duży masz biust?
  • Masz płaski czy raczej zaokrąglony brzuch?
  • Czy Twoje biodra są szczupłe, czy szerokie?
  • Czy masz długie, czy raczej krótkie nogi?
  • Czy Twój tułów jest długi, czy krótki?

  Problem z umieszczeniem kogoś w schemacie „gruszka”, „jabłko” lub jakiekolwiek inne nazewnictwo odnośnie do figury związane z owocami – polega na tym, że nie bierze pod uwagę proporcji ciała, nie mówiąc już o czyimś wzroście. Kształty które mamy powyżej i poniżej talii uwzględniają wyłącznie sylwetkę ciała, a nie wzrost czy jakiekolwiek proporcje,które mogą pomóc w doborze sukienki na wesele bądź inną szczególną okazję. Przeglądając kreacje dostępne w takich miejscach jak Butik LaLaLa można szybko się zachwycić – sęk w tym, by podczas dopasowania sukienki uwzględniać również kwestie, o których mowa powyżej.

Jak dobrać sukienki na wesele uwzględniając kształt, wzrost i proporcje?

Tutaj przedstawimy podstawy, jeśli chodzi o dobieranie sukienki na wesele do swojej sylwetki. Wszystko tak naprawdę sprowadza się do określenia swoich proporcji i stworzenia sylwetki, która jest zrównoważona.

Ramiona węższe niż biodra – jaka sukienka?

Celem przy dobieraniu sukienki jest stworzenie iluzji, że Twoje ramiona są tak szerokie jak biodra, czyli chodzi o stworzenie równowagi. Dopasowane kreacje, dekolty w szpic, dekolty w łódkę, dekolty typu halter, poziome paski na górnej części ciała – wszystkie te elementy z powodzeniem sprawią, że Twoje ramiona będą wyglądać szerzej.

Ramiona szersze niż biodra – na jakie sukienki patrzeć?

Chcemy stworzyć odwrotny efekt, sprawiając, że biodra wydają się tak szerokie jak ramiona. Sukienki w kształcie litery A, plisowane wzory, poziome paski i jaśniejsze kolory na dolnej części ciała, dodadzą pożądanej szerokości, równocześnie, tworząc równowagę z ramionami.

Długi tułów i krótkie nogi a dobór sukienki na wesele

W tym przypadku chcemy, aby nogi wyglądały na dłuższe, a nie podkreślały i tak już długiej sylwetki. Sukienki z podwyższoną talią, ze szwem w talii i paski, które przylegają do naturalnej talii, a do tego wszystkiego obowiązkowo szpilki, czy obcasy (nawet niskie) pomogą zrównoważyć górną i dolną część ciała.

Krótki tułów i długie nogi – jak wybierać sukienki na specjalne okazje?

Teraz chodzi o stworzenie przeciwnej sylwetki poprzez wydłużenie tułowia i unikanie wyglądu, który jest zbyt ciężki. Aby tak zrobić patrząc na sukienki unikaj szerokich pasów w talii, bardzo wysokich stanów, bezkształtnych dekoltów, a zamiast tego patrz na fasony typu waterfall, onalne stroje i koniecznie uzbrój się w dobry stanik, który unosi piersi.

Mały biust i duży brzuch – co ze znalezieniem sukienki?

To może być trudny obszar do zrównoważenia, ale kluczem jest stworzenie iluzji większego biustu, aby odwrócić uwagę od brzucha. Istnieją wszystkie oczywiste wybory, takie jak biustonosze push-up i majtki wyszczuplające, ale inne względy, na które powinnaś patrzeć poszukując sukienki to głębokie dekolty, wyraziste naszyjniki, interesujące wzory, kopertowe sukienki i wszystko, co przyciąga wzrok.

Jakie sukienki wybierać – duży biust i krótka talia

Kluczem jest przełamanie „kwadratowego” wyglądu górnej części ciała, więc głębokie wycięcie i dekolt w szpic robią dokładnie to, czego tutaj szukamy. Bardzo dobry biustonosz uniesie piersi i wydłuża tułów, dorzucenie do sukienki dopasowanej marynarki o długości do bioder nada zarówno kształt, jak i przyciągnie wzrok w pionie, noszenie podobnych kolorów od stóp do głów wydłuży i zamaskuje krótką talię. Zatem śmiało możesz postawić na total look, ale za to unikaj pasków lokowanych na wysokości bioder.